Библио-простор | Book and Bed Tokyo

Одлична новост за љубителите на книгите и вечните патувачи по светот и векот - Токио има убава вест да сподели во поглед на отворањето...

Куќа на плажа за спокоен одмор

„За вистински одмор, престојувај онаму каде не може никој да те најде". Оваа изрека посебно ѝ одговара на прекрасната куќа за одмор која ви...

Фото на денот | Поле со лаванда

„Холандија не е само земја на ветерниците и лалињата, туку и на многу други убавини за кои вреди да се посети“, вели авторот на...

Топ дестинација за 2017 година

Возбудлива, необична, со еден збор една од  најпсакуваните дестинација за сите вљубеници во авантурите. Позната по своите песочни плажи кои секојденвно се капат во...

Луксузен хотел L’andana во Тоскана!

Смесен во близина на Фиренца, хотелот L’Andana претставува луксуз во италијански стил... L’Andana е за луѓето кои сакаат да уживаат во лежерниот италијански луксуз, мирна...

TERRA BOTANICA – рај за љубителите на зеленилото!

Париз е познат по своите многубројни споменици, сосема поинаков начин на живот, од врвни музеи до светска класа на модни куќи, кои го воодушевуваат...

Топ 5 зимски дестинации во Европа!

Зимата има различни лица во Европа. Според нашите желби, во овие зимски месеци можеме да најдеме многу атрактивни места. Ви прикажуваме 5 најдобри зимски дестинации...

Медитеранска дестинација – Валенсија!

Валенсија - Шпанија Шпанскиот југоисточен град Валенсија е одговорен за паељата и многу други кулинарски атракции по кои Шпанија е позната низ целиот свет. Horchata...

Јужна Америка: Сао Паоло и Буенос Аирес градови кои треба да...

 Сао Паоло, Бразил Сао Паоло е најголемиот град во Бразил. Таму ќе се сретнете со неверојатната разноликост на уметноста, културната сцена и кулинарство, така што...

Токио е интригантен и возбудлив град!

Посетата на Токио е сон на многу луѓе, иако трошоците за патување во Јапонија честопати се многу големи. Еве неколку причини зошто овој фантастичен град...

Магичниот Бали!

  Легендите за Бали се бројни, магични и фасцинантни ... Сепак, реалноста на овој остров е нешто помалку мистична од нив. Покрај оризовите полиња и светите...

Кариби: топ 10 одмаралишта на Карибите!

  Карипските острови, со своите бујни долини и ридови покриени со кокос, шеќерна трска и банани, нежни бели песочни плажи и топлиот океански ветер, се...