Дефиниции за убавината има со многубројни толкувања, но кога размислувате за најубавите места во светот, многу работи ви доаѓаат на ум.

Исто како и човечката убавина, која е толку комплексна работа и која не може да се сведе само на физичката убавина – така е и со многу светски туристички локалитети и земји.

Убавината не е заокружена ако нема волшебна насмевка, убава душа или уникатен шарм на една личност. На светот постојат исто толку многу можности за истражување и патување.

Постојат милиони дестинации кои се препорачуваат од една или друга причина од туристичките агенции, портали, списанија, а сепак, за да одлучите која дестинација мора да ја посетите, мора да има „нешто“ по што е препознатлива.

Без разлика дали станува збор за убава архитектура, специфична локација, вкусна храна, егзотични пејзажи, богато културно наследство, луксузни хотели или забележливо љубезни локални жители.

Нема подобар дизајнер од мајка природа. Ниту еден човек во светот не може да и конкурира на природата кога станува збор за нејзините креации.

Храмовите, археолошките места, најубавите зајдисонца, боите, реките, морињата, океаните, плажите, авантурите кои го прават некое место извонредно и препознаено од многу луѓе ширум светот, се неизбежни места што вреди да се посетат.

Ајде да погледнеме некои од нив кои се наоѓаат ширум светот …


СПОДЕЛИ
Претходна објаваNaomi Campbell e sвезда во новата кампања на Vivienne Westwood!
Следна објаваМода со мириси: Fendi престави чанта која убаво мириса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР