Мода, со мириси.

Fendi ја освежи својата иконска чанта Baguett, овој пат со мирислива кожа.

Познатата модна куќа се здружи со парфимерот Fransis Kurkdian, кој ја патентираше техниката за парфемирање на кожи во 2014 година, за заедно да создадат модел со ограничено издание.  Чантата FENDIFRENESIA е креирана од кожа Selleria и мириса на мошус со неутрален мирис на Kurkdian. Секоја торбичка доаѓа со мало шише од овој парфем, кое може да се нанесе на картичка скриена во торбичката, а може да се носи и на телото.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави светски локации!
Следна објаваLouis Vuitton стана сопственик на вториот најголем дијамант во светот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР