Иако дизајнерката и моделот соработуваат повеќе од 30 години, ова е прв пат Naomi да биде sвезда на кампања за Vivienne Westwood.

Поминаа 33 години од првата соработка на  Vivienne Westwood и Naomi Campbell, а ова фантастично дуо повторно воодушевува и по толку години.

Naomi Campbell е sвезда на новата кампања на Vivienne Westwood, пролет / лето 2020, инспирирана од митологијата. Најголема фотографија што привлекува внимание беше онаа на 49-годишната Naomi гола и која не носи ништо друго освен прекрасна капа од тул и машна околу вратот.

„Мислам дека секогаш сè доаѓа на свое место, ако така е предодредено. Ми требаа 33 години да снимам кампања со Vivienne Westwood, но јас сум многу среќна што го правам тоа на 49-годишна возраст “, изјави Naomi

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМЕНАЏМЕНТОТ НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ УСПЕШНО ГИ ЕВАКУИРАШЕ СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ
Следна објаваНајубави светски локации!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР