Книжевно патување | Penguin Group Book Truck

Водечката компанија во САД која е истовремено книжарница и online продавница, Penguin Group уште повеќе се доближува до своите читатели: првата Penguin Group мобилна...

Неверојатна вила на Капри

Сместена на падините на италијанскиот остров Капри, прекрасната Villa Ferraro претставува вистинска рајска оаза за уживање. Не само што е поставена на одлична локација на ридот,...

Хотел во кој живее летото | QT Gold Coаst

Доколку сте трагачи по добра храна, вино, одлична музика, мода и дизајн, тогаш нашиот хотел е совршено место за вас. Вака гласи мoтото на...

Одмор на крајот од светот

На северниот брег на Мозамбик, Африка, меѓу синилото на Индискиот Океан и зеленилото на живописната бујна вегетација, скриен е малиот тропски остров Вамизи, како...
video

Бисер на Јадранот | Дубровник, Хрватска

,,Оние кои го бараат рајот на земјата, треба да дојдат и да го видат Дубровник’’ – напишал познатиот ирски писател Џорџ Бернард Шо, импресиониран...

Медитеранска убавица | Сицилија, Италија

Легендата вели, дека на шестиот ден, кога Бог завршувал со создавањето на Земјата, воодушевен од убавината на делото кое го создал, го зел светот...

Колоритна тропска вила | Casa Dos Chicos

Со воодушевувачки глетки на пацифичкиот брег на Мексико, ,,Casa Dos Chicos'' e раскошно дизајнирана вила за одмор и вистинска оаза на задоволствата. Со впечатливата...

Aзурен бисер | Сен Тропе, Франција

На југоистокот од Франција, лоцирано е преубавото Сен Тропе. Малото место со околу 5500 жители, денес е најпопуларната и најелитната туристичка дестинација на Азурниот Брег,...
video

82 459 милји низ 22 земји со мотор

Alex Chacon e авантурист кој пропатувал 82 459 милји со својот мотор, поминувајќи низ 22 земји во Северна и Јужна Америка. Во текот на...

Белиот остров | Миконос, Грција

Миконос e грчки остров кој мами воздишки со својата убавина, божествените глетки, космополитскиот дух и врвниот ноќен живот. Ужива интернационална репутација како рај за...

Најубавите плажи на светот

Летото е на прагот, па ви претставуваме дел од најубавите плажи на светот, каде што со задоволство би одмарале, уживале и пиеле ладен коктел...

Рај за сетилата | Dusit Thani Maldives

Со воодушевувачките глетки на белите песочни плажи, магичните гребени и тиркизно сината лагуна, луксузниот комплекс ,,Dusit Thani Maldives'' претставува вистински рај за сетилата, комбинирајќи...
video

Тивкиот град: Зима во Париз

Andrew Julian ни овозможува да ја откриеме апсолутната совршеност и убавина на Париз, преку видео кое го има направено за време на негова посета...

Париз на дланка | Mandarin Oriental hotel

Со францускиот шарм во воздухот, звуците на саксофон кои допираат од околината и фасцинантните глетки на пурпурните зајдисонца, хотелот ,,Mandarin Oriental'' нуди магично доживување...
video

Најубавиот град во Јужна Америка: Рио де Жанеиро

Рио де Женеиро, често нарекуван и само Рио втор по големина град во Бразил и 3. метропола во Јужна Америка, достигнувајќи максимални 6.3 милиони жители во внатрешноста на градот. Градот...

Царство на лавандите | Прованса, Франција

На југот од Франција, во опкружување од Приморските Алпи, долината на реката Рона и Средоземното Море, сместено е парче земја со рајска убавина, каде...