Постојат патишта во светот на кои патувањето е како да сте на ролеркостер. За некои можеби забавно и интересно, но истовремено и многу страшно, па дури и опасно. Ние одбравме да ви прикажеме некои од најстрашните патишта низ светот.

Тунелот Guoliang, Кина

Железницата Maeklong што поминува низ пазар во Тајланд

Патот Yungas, Боливија

Автопат Eyre, Австралија

Железница “Nose of the devil”, Еквадор

Мостот Pamban, Индија

Автопат Karakoram, Пакистан-Кина

Passage du Gois, Франција

Tianmen Mountain Road, Кина

Пат низ Salar de Uyuni, Боливија

Пат низ Skippers Canyon, Нов Зеланд

Автопат James W. Dalton, Аљаска

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTod’s за пролет и лето 2017!
Следна објаваКактусите и сукулентите се најнов тренд во декорација на тортите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР