Слаткарите од неодамна ги заменија цветните декорации на слатките со оние неконвенционалните во форма на кактуси и сукуленти.

Слатките добија потполно неочекувано нова облека. Палетета на боите која се провлекува кај повеќето слатки е зелена, пустински нијанси на црвената и бледата варијанта на сината боја. А за тие што не сакаат да се откажат од цветните бои, тука се  лавандата и бледо розевата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајстрашните патишта во светот
Следна објаваНајубавите мостови низ светот (2. дел)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР