Мостовите се едни од најимпресивните зданија, градби кои сведочат за талентот на архитектите и претставуваат обележје на една држава. По првиот дел од серијалот наречен „Најубавите мостови низ светот“, време е да ви ги претставиме останатите мостови кои ние ги одбравме како едни од најдобрите. Погледнете во продолжение.

New River Gorge, САД

Gateshead Millennium, Велика Британија

Verrazano—Narrows, САД

Infinity, Велика Британија

Landwasser Viaduct, Швајцарија

Serreria, Шпанија

Millau Viaduct, Франција

Golden Gate, САД

Octávio Frias de Oliveira, Бразил

Øresund, Данска и Шведска

Russky, Русија

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКактусите и сукулентите се најнов тренд во декорација на тортите!
Следна објаваНеверојатни 60.000 долари за шише вода!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР