Неверојатни 60.000 долари за шише вода!

Неверојатни 60.000 долари за шише вода!

Сите знаеме дека водата е извор на животот и колку многу е здрава за нашиот организам. Постои голема листа на добри причини зошто треба да пиеме многу вода – помага за намалување на килограмите, за здаво тело, го успорува процесот на стареењето, го засилува имунитетот, срцето, коските, го забразува метаболизмот…

Но, прашање e: колку сме спремни да платиме за шише квалитетна вода?

Ви го прикажуваме списокот на 10 најскапи шишиња со вода.

. Fine- 750 ml, 5 долари

Fine е јапонска луксузнна вода спакувана во прекрасно, елегантно, дизjнирано шише. Изворот на оваа вода се наоѓа на 600 метри под планинскиот појас во Јапонија.

2. Tasmanian Rain- 750 ml, 5 долари

Ако сакате егзотични работи, оваа вода е за вас. Ова дождовна вода е навистина собрана од дождот, директно во боцата, без и да го допре тлото на земјата.

3. Lauquen Artes Mineral Water- 750 ml, 6 долари

Lauquen е еден од светските брендови на вода во шишиња – водата се вади од 500 метри длабочина под Андите, а оваа вода во шишиња се продава во најскапите хотели и ресторани.

4. AquaDeco -750 ml, 12 долари

Прекрасна вода од недопрените извори во Канада.

5. 10 Thousand BC- 750 ml, 14 долари

Вода од далечните и егзотични места во Канада.

6. Veen- 750 ml, 23 долари

Оваа вода во шишиња може да се купи во 7 европски земји.

7. Bling H20- 750 ml, 40 долари

Шише изработено од Swarovski кристали.

8. Fillico- 750 ml, 219 долари

Неверојатно скапа вода со прекрасно дизајнирани шишиња.

9. Kona Nigari Water- 750 ml, 402 долари

Втора, најскапа вода во шишиња на свет, која се продава во Јапонија.

10. Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani- 750 ml, 60, 000 долари

Најскапото шише со вода за пиење на светот е изработено од 24 каратно злато, по дизајн на Fernando Altamirano, а водата содржи 5 милиграми златна прашина.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите мостови низ светот (2. дел)
Следна објаваЕгзотична зоолошка градина на sидни тапети!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР