Уживајте во прекрасна вечера во ресторанот кој е инспириран од Блискиот Исток, а сокриен во Сингапур…

Ottoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamurom

Како добро чувана тајна која ја делите само со личностите од доверба, Fat Prince kafe го крие овој луксузен ресторант, познат под името The Ottoman Room. Овие две места имаат уникатен амбиент и менија кои ја рефлектираат нивната инспирација.

Ottoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamurom

Декорацијата во Ottoman Room ресторанот е нешто што ќе ве воодушеви на прв поглед. Ќе вечерате под светлото од свеќите, благодарејќи на стаклените фенери кои висат од плафонот и креираат удобна и топла атмосфера, со аристократска естетика. Благодарејќи на тимот EDG Interior Architecture + Design, овој ресторант е дестинација во која морате да уживате барем еднаш. Ние ви советуваме да го посетите овој ресторан со саканата личност, но е сосема во ред ако отидете и со пријатели и фамилија.

Ottoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamurom

Со теписи од Истанбул, кафени кожни софи и фотељи, овој ресторант нуди простор во кој можете да опуштите и уживате во комфорот на најдобар начин.

Ottoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamurom

Главниот готвач на овој ресторант, шефот Хантер Мојес, ќе ви сервира вистинска гозба. Тука можете да нарачате што ќе посакате, било кое мезе и во него потполно ќе уживате. Достапни ви се три варијанти на хумус, а за главно јадење ви препорачуваме ладно јагнешко полнето со јаболки и риба на жар со затар песто и краставици.

Ottoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamuromСекако, кога е во прашање гастрономската дестинација за урбаните луѓе, таму се достапни и опциите за вегетаријанците, како Black Lentil салати, кои содржат помело, чајоти и состојки кои се вистинска тајна. Што и да одберете – вашето непце ќе доживее вистинска екстаза.

Ottoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamuromOttoman Room - bliskoistočni restoran protkan glamurom

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носат бандана марамите преку лето!
Следна објаваПромоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР