Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

Hастанoт ќе се одржи на 5 Maj 2017 год. (петок), во 11 ч. во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица.

Ќе се реализира промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“. Издавач на монографското издание е Националната галерија на Македонија а автор на монографијата е доктор по историја на уметност Кирил Пенушлиски.

За монографијата на промоцијата ќе говорат директорката на Националната Галерија Д-р Дита Старова Ќерими, академик Влада Урошевиќ и академскиот сликар и професор Рубенс Корубин.

Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваThe Ottoman Room- гламурозен ресторант!
Следна објаваПијанист го изненади жирито со своето шоу на “Britain’s got talent”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР