Николас Брајант е 33-годишен Британец кој работи како менаџер за клиенти во финансиска установа, но исто така е и пијанист. Неговиот настап на шоуто “Britain’s got talent” започна по малку нервозно и со многу трема, така што жирито не беше импресионирано од неговите музички способности. Но, никој од нив не очекуваше дека срамежливиот Николас ќе направи вистинско изненадување со шоуто кое го приреди. Погледнете го видеото.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПромоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“!
Следна објаваПрофесионална кујна со врвна естетика!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР