video

Грандиозниот Рим | Boscolo Palace Roma

Чекорејќи по Виа Венето, најелегантната и најмонденската улица во италијанската метропола, не може, а да не го здогледате Boscolo Palace Roma - неверојатен хотел...

Библио-салон | B2 Boutique Hotel

Сместен во Цирих, уникатниот B2 Boutique Hotel има свој библио-салон, кој важи за остварување на сонот на многуте љубители на книги. Тргнавте на патување...

#Bucketlist | Онлајн кампања

Интересна онлајн кампања од Ryan Hamrick за Venture Card наречена #Bucketlist. Користејќи го хаштагот, корисниците на Твитер заедницата ги кажуваат своите места кои сонуваат...
video

Чудесна приказна во Лондон | The Ampersand Hotel

Сместен е во срцето на Лондон, на одлична локација, близу познатите музеи и галерии во строгиот центар на англиската престолнина, и е фасцинантно место кое...
video

Факти кои ќе Ве натераат да патувате

Факт е дека никогаш нема да сте помлади од она што сте денес - факт е дека никое време не е посоодветно од сегашното....

Фантазија во Прованса | Le Mas De La Rose

Со опојниот мирис на лаванда кој неодоливо се шири низ далечината, Прованса е магично место на југот од Франција, пред чија божествена убавина не...

Најголемата пештера во светот

Благодарение на фотографиите од National Geographic за момент Ве носиме во внатрешноста на најголемата пештера во светот - Son Doong. Сместена на територијата на...

Италијанска сказна во Позитано | Villa Tre Ville

Место на кое соништата се остваруваат, фантазиите оживуваат, и секој следен миг е ново магично доживување од сказната наречена Позитано. Во сликовитото мало приморско...

Библио-градови | The World Cities Cultural Report

Внимание библиофили: Токио и Париз се Вашите градови за одмор! The World Cities Cultural Report известува дека Токио има зачудувачки број на книжарници, додека...

Романтично островско бегство | Тhe Island Hideaway

За сите непоправливи романтичари и оние со поинаква претстава за совршеното место за релаксација и одмор, една навистина оригинална дестинација, како создадена за романтично...

Идилична вила во Тоскана

Во чудесната Тоскана, секогаш инспиративна и привлечна со раскошната убавина и идиличните пејзажи како од разгледница, една несекојдневно убава вила го краде вниманието. ,,Campo dell'Amato'' се...

Медитерански раскош | Capri Tiberio Palace

На медитеранскиот остров препознатлив по богатата историја и неверојатните архитектонски градби, хотелскиот комплекс Capri Tiberio Palace се издвојува како идеално место за доживување на...
video

Егзотичен рај во Шпанија | Puente Romano

На југот од Шпанија, обвиен во убавините, раскошот и магијата на Андалузија, сместен е комплексот Puente Romano - вистински рај за вљубениците во егзотиката. На...

Романтична бајка во Италија | Don Ferrante

Неверојатно романтично место се крие во јужниот дел на Италија, во срцето на малиот историски град Монополи, провинцијата Бари, издигнато на ѕидините на морскиот...

Таинствената водена убавица | Венеција

Мал вовед за прекрасениот град Венеција... Изграден на 118 мали острови во устието на реката Бренте во венецијанскиот залив. Позната е и како „град на каналите“. Повеќе од...

Небесна патека на Големиот Кањон

„Големиот Кањон“ грандиозен сам по себе, почесен носител на статусот природно светско чудо, атракција за многу посетители кои од 2007 година имаат можност да...