Кон крајот на неделава на Корчула свечено ќе биде отворен единствениот модерен PORT 9 RESORT. Сместен во Заливот на школките, само 2 километри одалечен од градот Марко Поло на Корчула, опкружен e со богата медитеранска вегетација. Овој ресорт има 4 павиљони со вкупно 170 соби, бутик хотел Melion, раскошна вила и летниковец  Andreis, три ресторани и кафе барови.

Името Port 9 Resort e инспирирано од Корчула која важела како сигирно пристаниште уште од времето на античка Грција. Додека бројот 9 го симболиѕира бројот на кулите кое ги опкружуваат старото градско јадро.

Port 9 e уреден во модернистички стил со приѕвук на старото време. Во потполност е одраѕ на дестинацијата и историјата на градот, кој се протега пред ресортот. На зидовите дискретно се наѕираат старите карти на локалните каменоломи и цртежи на бушки и гајети, а гостите во единствениот спа центар ќе ги дочекаат вкусовите на аранцини и клашуни со мирисот на рузмаринот и лавандата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛубеницата главен сојузник во губењето на килограми!
Следна објаваЕксклузивна Hermès ешарпа по повод 150 години на Канада!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР