Kанада полни 150 години и по тој повод и модната куќа Hermès учествува во оваа прослава, факт што веројатно нешто повеќе не интригира.

Ekskluzivan Hermès šal

Францускиот моден бренд креираше шал во чест на оваа земја која има богата култура и наследство. Ако се прашувате за шалот, односно ешарпата, веднаш да ви кажеме дека воопшто не е обична.

Во прашање е вистинска слика транспонирана на свилената ешарпа со димензии 90×90 cm. Името на ешарпата е Into the Canadian wild и тоа не случајно, затоа што мотивите се од фантастичната канадската дива природа и богатиот животински свет. Тие најдоа мессто на оваа ешарпа која е дело на канадската уметница Алис Шарли.

Овој екслклузивен аксесоар ги прикажува елените, мечките, богатиот животински и биодиверзитет на Канада. Епарпата е со црвен папул кој ја симболизира љубовта кон животот и неговите добра.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете го новиот Port 9 resort на Корчула!
Следна објаваНесекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на Скопје
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР