Многу брзо ќе сфатите дека одморот на Сицилија е нешто, во што ќе уживате цел живот. Сицилија сама по себе, нуди некоја своја специфична убавина, исполнета со убави места и пејзажи кои ќе ве остават без зборови.

Со голем број на различни, но подеднакво фасцинантни плажи, кои чекаат на вас да ги откриете, ние ви презентираме топ 10, кои ќе ви бидат идеална почетна точка за истражување на острвото.

Fontane Bianche

Fontane Bianche

Mondello

 

Mondello

Calamosche

Calamosche

San Vito Lo Capo

San Vito Lo Capo

Isola Bella

Isola Bella

Cefalù

Cefalù

Isola delle Femmine

Isola delle Femmine

Aci Trezza

Aci Trezza

Sampieri

Sampieri

San Lorenzo Beach, Marzamemi

San Lorenzo Beach, Marzamemi

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваElie Saab – дизајнер кој жените ги прави принцези!
Следна објаваТелевизор од 500.000 долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР