Оваа величествена вила е изградена во далечната 1850 за богато семејство, а потоа е напуштена. Новите сопственици неодамна целосно ја реновираа и го вратија стариот шарм. Вилата нуди прекрасен поглед кон Етна и е опкружена со плантажи со лимон.

Денес, во куќата има 12 спални соби. Во ентериерот преовладуваат материјали како мермер, вулкански камења и теракота, мебел и декорации во марокански стил и интересни антиквитети. Надвор има прекрасен базен кој нуди неповторлива панорамска глетка на која никој не може да остане рамнодушен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBlue Prosecco најпопуларниот летен пијалок!
Следна објаваТренди декорации за детски соби!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР