Како целиот свет да полуде за пијалаци во необични бои! Во ова време минатата година во Мадрид, беше популарно ГИК синото вино, чија боја е добиена од квасени пигменти на еден тип грозје.

За овој пијалок полуде целиот хипстерски свет, а веднаш потоа се појави и розевиот prosseco со вкус на малина.

Меѓутоа, сега еден нов пијалок се заканува да ја загрози популарноста на гореспоментите – синиот Prosecco.

Image result for Blue Prosecco

Италијанската компанија Frateli Sraceni која произведува шампањско, црвени и бели вина Blumond го создаде ова Prosseco, чија боја се добива со комбинација од синиот Курасао ликер и праска.

Image result for Blue Prosecco

Пијалокот е највен како заводлива напивка која се должи на неговата сладост и овошен мирис, идеалено за ова лето. Се препорачува како аператив или се комбинира со десерти. Идеален е за посебни прилики – како на пример, свадби!

Image result for Blue Prosecco

Image result for Blue Prosecco

Image result for Blue Prosecco

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМалта – изобилие на историски споменици, сонце и кристално чисти тиркизни води!
Следна објаваКуќа на Сицилија со прекрасен поглед
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР