И покрај тоа што е еден од најдобро опремените аеродроми во светот, аеродромот Changi во Сингапур наскоро ќе добие повеќе нови луксузни подобрувања. Новиот терминал од 134 илјади м2, треба да биде завршен до 2019 година.

Новиот терминал, кој ќе се вика Jewel е со вредност од 1, 7 милијарди долари. Ботаничка градина со 1400 дрвја и стаклено дно, од каде ќе може да се набљудува овој прекрасен аеродромот од птичја перспектива, затворен водопад, спектакуларен светлосен и звучен шоу, кој ќе се одржува секоја вечер, ќе направи секој патник да посака да се заглави на овој терминал.

Image result for aerodrom Changi

Related image

Image result for aerodrom ChangiImage result for aerodrom Changi

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваResort колекција 2018 на модната куќа Emanuel Ungaro!
Следна објаваPerrin Paris x Zaha Hadid – мода проткаена со уметност!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ