Овој факт, всушност, ме убеди во значењето да ја истражувам областа и да ја разберам што е можно повеќе. Тоа беше скриен рај – изолиран, иако се состоеше од неискористени плажи кои само чекаа да бидат откриени. Како резултат на тоа, решив! Морав да креирам атмосфера, пријатна и удобна резиденција на бутик стил за изнајмување апартмани, со цена што исто така треба да биде прифатлива за посетителите.

Divian Arts – Апартманите се фантастично декорирани, секој ќош има по некој интересен детаљ. Кој ви помогна во декорирањето на апартманите?

Се консултирав со искусен декоратор, кој исто така можеше да ги сподели вредностите и визијата што ги имав, и почнав да ја реновирам зградата.

Избрав меѓу најдобрите материјали за изградба, со цел да се обезбеди ефикасност и безбедност, како и серија луксузни ткаенини (ленена постелнина, завеси итн.). решив да обновам сè! И секогаш правев квалитетни избори. Конечно, сите овие напори беа наградени. Прегледите на интернет ми даваат кредит!

Divian Arts – Веќе станавте на надалеку позната по вашата исклучителна љубезност со гостите, а во тоа се уверивме и ние.

Сега уживам во секој момент од ова искуство и е вистинско задоволство за мене да им понудам на сите посетители можност, да се релаксираат и да создадат пријатни спомени за време на одморите. Секоја лето со нетрпение очекувам да се вратам во Сарти, да ги запознаам редовните и новите посетители, така што сите ќе можеме да уживаме заедно како големо семејство · со чаша вино, горе на новата реновирана тераса,  сонувајќи за бесконечните можности што летото секогаш ги носи.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа ова лето набавете го новиот Eau des Merveilles Bleue на Hermès!
Следна објава“Обичниот човек” се разбуди во Германија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР