Odmor na Tajlandu kakav niste doživeli

Ако сакате одмор од соништата, далеку од сè што ве мачи, посетете го Koh Lanta и еден од одморалишта, кои ги нуди нуди …

Овој остров се наоѓа во близина на Краби во Тајланд и ќе ви открие еден сосема нов свет исполнет со мир, природа и тишина, каде ќе уживате со задоволство. До Koh Lanta не се стигнува лесно – се патува со авион, па со автомобил, а потоа со траект, пред да зачекорите кон плажите. Сепак, веруваме дека сето тоа е вредно за вложениот труд. Кога ќе го поминете вашиот прв ден тука, ние веруваме дека ќе сакате да останете засекогаш и да уживате во релаксираната атмосфера на овој тропски рај.

Odmor na Tajlandu kakav niste doživeli

Иако ова острво е помалку познато од својот сосед, тоа нуди врвно сместување за патниците кои сакаат да уживаат во луксузот. Ние ви го предлагаме Pimalai Resorts & Spa, кој дефинитивно е најдобриот. Овој комплекс се наоѓа на ридскиот дел од островото, опкружен со бујна тропска прашума и ви нуди мир во природата, каде ќе бидете во друштво на разни растенија, дрвја и животни.

Odmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeli

Се прашувате што можете тука да правите? Одговорот е – било што да посакате. Можете да одите на  нуркање, кајак, сурфање, едрење, велосипедизам, пешачење, тенис или да научите како се подготвуваат тајландските јадења. Кога ќе заситите од активностите, упатете се кон Pimalai спа центарот и размазете се со бројни терапевтски третмани кои ќе ви помогнат да ја вратите сета ваша сила и енергија.

Odmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeliOdmor na Tajlandu kakav niste doživeli

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава7 парчиња кои мора веднаш да ги снема од гардероберот!
Следна објаваНовитети во колекцијата Nude на Christian Louboutin!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР