Најновиот инвентивен производ на компанијата од Флорида, Crystal Kayak Company е токму кристален, проѕирен кајак во кој уживањето во вода е потполно. Додека сте на кајакот, можете да гледате долу во водата и со тоа да станете „едно“ со водната површина. Ние веруваме дека чувството е прекрасно. А и кој не би сакал да доживее ваква уникатна авантура?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМакедонски дизајн на белградската сцена
Следна објаваGiorgio Armani – летна кампања 2017 за мажи!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР