Модниот бренд Giorgio Armani, кампањата пролет/лето 2017,  ја претстави со серија на елегантни и класични црно-бели портрети, кои, иако им недостасува боја, совршено го нагласуваат расположението на сезоната.

Моделите Андреј Захаров и Џулијан Шнајдер позираа пред објективот на фотографското двоец Mert & Marcus, а ни ја претставија Giorgio Armani tailored мода. Со лежерна аура, стилистот Бит Болжиер ги комбинирал лесниот лен, памукот и парчиња од најтенка волна, кои се како и секогаш до сега, есенцијални за машката мода и совршен изглед за секоја прилика во топлата сезона.

Giorgio Armani - letnja kampanja 2017Giorgio Armani - letnja kampanja 2017Giorgio Armani - letnja kampanja 2017Giorgio Armani - letnja kampanja 2017

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКристален кајак за уживање во вода
Следна објаваФасцинантни илузии кои морате добро да ги погледнете!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР