Mimi Choi е шминкерка-визуелна уметница од Ванкувер, која направи голема база на фанови заради своите неверојатни промени и тоа се благодарејќи на шминката и фасцинантниот талент.

Сем професионалните сликарски четки, Mimi за своите креации ја користи секојдневната шминка (онаа, која сите ја имаме во своите торбички за убавина), а во ретки случаи користи производи наменети за постигнивање на специјални ефекти.

Сем лицето, Mimi ги слика и другите делови на телото, а неодамна нејзината трансформација на рака во sushi, стана хит на Интернет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGiorgio Armani – летна кампања 2017 за мажи!
Следна објаваКолекција на Karl Lagerfeld за Swarovski!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР