Сорботката помеѓу Karl Lagerfeld и Swarovski е само почеток на проектот кој ќе трае континуирано, а годишно ќе се претставуваат по 2 колекции. Ви го прикажуваме првиот поглед на колекцијата, која уште сега со нетрпение ја очекуваме.

Колекцијата ќе биде поделена во три дела. Ikonic, која ќе ја претставува естетиката на rock sвездите, Klassic Karl инспирирана од мачката на Karl, Choupette и Essentials која се состои од класични парчиња на накит.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФасцинантни илузии кои морате добро да ги погледнете!
Следна објаваЗлатната долина на Мајорка!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР