Zlatna dolina Majorke

Кога мислите на островот Мајорка во Шпанија, ние сме сигурни дека имате прва асоцијација на Palma, главниот град или на Magaluf … Што ако ви кажам дека на овој остров има село кое е вистински скриен дијамант и е на листата на УНЕСКО за културното наследство?

Zlatna dolina Majorke

Port of Soller, е фантастично село кое се наоѓа на западниот брег на Мајорка. Опкружено со планините Трамунтана, ова градче-село има најдобра сценографија на островот. На едната страна старите планини, а од другата морето.

Zlatna dolina Majorke

Ова место минатата деценија оживеа, и стана софистицирана туристичка дестинација. Ако на оваа популарност и го додадете и стариот воз, тогаш имате  совршено место за претстојниот одмор.

Zlatna dolina Majorke

Soler е во областа која поинаку ја викаат Златната долина. Кога ќе ги видите авении на лимон, портокал и маслинови дрва, ќе разберете зошто. На патот назад, не заборавајте да купите hierbas, локален пијалак направен од локалните билки.

Zlatna dolina MajorkeZlatna dolina MajorkeZlatna dolina MajorkeZlatna dolina MajorkeZlatna dolina MajorkeZlatna dolina MajorkeZlatna dolina Majorke

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на Karl Lagerfeld за Swarovski!
Следна објаваФото на денот | Детска љубопитност
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР