Зумбулите се едни од најмагичните растенија на светот, а доказ за тоа е шумата Халербос или „Сината шума“ сместена на околу 30 километри јужно од Брисел, Белгија. На пролет, целата шума е прекриена со прекрасни диви зумбули во нијанси на сина и виолетова и на прв поглед изгледа како место од приказните. За магијата да биде уште поголема, во шумата има и огромни дрва од родот секвоја кои дополнително ја збогатуваат оваа филмска глетка. Фотографиите во продолжение нека ви послужат како инспирација да ја посетите „Сината шума“ наскоро.

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 главни летни трендови!
Следна објаваЊујорк – Кога кантата за ѓубре се претвора во вазна со цвеќе!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР