Летото се уште не е почнато, а веќе сега е јасно кои трендови ќе бидат хит благодарејќи на Инстаграм.

1: Овални очила за сонце

Очилата за сонце со овални рамки се враќаат како во 60 – тите години од минатиот век. Со нив ќе бидете во тренд и она најважното, заштитени од сонце.

2: Плетени торби 

Изработени од природни материјали како платно, лико или плетер, тие се идеални како секој додаток во било која летна комбинација.

3: Костими за капење на врзување 

Без разлика дали ќе одберете едноделен или дводелен бикини, важно е да можете да го врзете. Забележавме, дека секој бренд во својата понуда за лето, има барем еден модел на врзување.

 4: Vichy дезен

Маици, блузи, здолништа…ова лето ќе го обележи класичниот vichy дезен, од глава до петиците.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGianvito Rossi |”Golden lime”-fall 2017
Следна објаваСината шума во Белгија е магично место
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР