Бохо шик фустанот на Sienna Miller го залуде светот!

Актерката Сиена Милер е една од омилените трендсетерки кои ја обожуваат многубројни светски дизајнери, а таа што и да облече, изгледа неверојатно кул и...

El Fencing и Zoe Kravitz во кампања за Tiffany & Co!

Да се привлечат ѕвезди за кампања е добитна комбинација! Тоа одлично го знаат сите големи брендови, па дури и оние за кои сметате дека...

Есенски хит – впечатливи торби!

Есен е сезоната во која модата практично се "рециклира" - се враќаат сите претходни трендови, како што се мула папучите, каки панталоните, големите обетки...

Миди здолништа кои можете да ги комбинирате со се!

Миди здолништата, веќе подолго време се голем хит! Миди здолништата можат да се комбинираат скоро со се, едноставна маица или џемпер за дневни комбинации, а...

Тренд: чизми во боја!

Во есенските и зимските денови најмногу ги сакаме црните и загасени комбинации, а оваа година тие комбинации ќе добијат малo исклучување, имено, полиците на...

Оваа есен карираното е “cool” !

Карираниот дезен воглавно се врзува за кошули и здолништа, а ние денес ви  претставуваме и други начини, кои можете да ги надоврзете на вашиот...

Нови трендови кои треба да ги пратиме во 2018 година!

Со оглед на тоа што  забрзано се подготвуваме да се простиме од старата година и да "влеземе" во новата, вистинско време е да ги...

Топ 10 балетанки со остар врв!

Секоја пролет и лето во колекциите на најпознатите модни брендови се појавуваат нови модели на балетанки. Станаа класика, исто како и чевлите на високи пети...

Mulled Wine најновата боја на коса за 2018 година!

Заборавете на „Cream Soda Blond“ и „Root Beer“ нијансите. Хитот на Интернет сега е "Mulled Wine" коса. Барате нова боја на коса за 2018 година?...

Волуминозната опашка е хит на модната недела во Лондон!

Со хаштагот# bigisbeautiful, еден од најпознатите стилисти за коса Sam McKnight, го започна новиот тренд на фризури, а сè започна со ревијата за Halpern...

10 фаворити од H & M за пролет 2018!

H & M ја слави пролетта со новата колекција, но и со новата кампања. Во кампањата која беше објавена на 20 март, ја видовме актерка...

Отворање на нова Replay продавница во City Mall

Италијанскиот моден бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница, која се отвори во Skopje City Mall. Продавницата се протега на...