Брендот Amina Muaddi успеа за кратко време да ги освои срцата на сите sвезди на уличниот стил.

Препознавањето на овој пар чевли во морето на други модели е лесно. Главната карактеристика е петата во форма на дорските столбови, односно малку срамнети со земја. Тука не се завршени дизајнерските техники. Секоја пар од овие чевли би можел да биде во плакарот на Кери Бредшо.

Креаторката и креативната директорка на брендот Амина Муади не штеди време за создавање на чевлите. Моделите се украсени со пердуви и светкави панделки и камења. Според Амина, ваквиот лет на имагинацијата во најголем дел се должи на нејзините културни корени. Таа пораснала во три земји: Јордан, Романија и Италија, поради што Амина копнее по еклектицизам уште од детството. Нема да застане тука. Секоја нова колекција ги надминува тековните трендови. Затоа разиграната „Принцеза на чевлите“ толку ја сакаат Ријана, Роузи Хантингтон-Витни, Кендал и Какли Џенер.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКожниот мантил е главен тренд оваа есен!
Следна објаваГо најавуваме – избор на мажи на годината за 2019 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР