Најмодернато парче во новата сезона

Модна прогноза за есен / зима 2019: Се очекува голема количина на кожа. И главната работа на списокот за шопинг на секоја девојка е кожен мантил или кабаница. Таквата облека веќе започна да трепери по улиците и модните писти на врвните брендови.

Вистински или еко-кожни мантили  – прав поздрав од 90-тите. Сетете се на стајлингот од филмовите The Matrix и Sex and the City.

Женски модели со класичен крој се комбинираат со груби и смели материјали.

За да креирате стајлинг инспириран од панк стилот, одберете мантил во црна, смарагдна или вино боја.

За секојдневните работни денови, погодни се кафени, црвени и беж нијанси.

За љубителите на спортски стил, дизајнерите нудат мантили во живописни бои и со додатоци од крзно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрограма во Јавна Соба 26.08. 2019
Следна објаваОд Кендел до Ријана: Зошто сите ги сакаат чевлите на Amina Muaddi?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР