Работен простор, каде можеш да бидеш ефективен.

P8

Зелена тераса, збирно место за сите твои пријатели.

IMG 0037

Протеински ручек за повеќе енергија.

IMG 3595

Овошен џин тоник за afterwork мотивација.

p3

Соба за вашата следна обука.

meeting

Главната ѕвезда на неделата се нашите бургери.

30.08. // 17:00 – Петок после работа
Брзо припремени, одлично печени, сочни на вкус, сервирани во најмекото лепче, идеални во комбинација со пиво.
Заедно чинат само 100 мкд.

33

Два курса за француска кујна, за сите оние кои уживаат во готвењето.

17.09. – 05.11. // 18.09. – 06.11. – French Cuisine : Cooking Course
Учиме техники на подготвување храна со Марк де Јонг и оваа есен!
Приготвуваме едноставни рецепти на почетниот курс, а малку поспецифични оброци на напредниот.

french course 1

Повеќе информации и пријавување на линкот.

A за на есен подготвуваме навистина богата музичка програма.

28.09. // 21:30 – Concert : Cedric Hanriot Trio
Заедно со Францускиот институт од Скопје, за почеток на сезоната носиме тројца одлични музичари од Франција.

cover 5

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОсвежување на знаменосецот ŠKODA SUPERB
Следна објаваКожниот мантил е главен тренд оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР