H&M го поздравува последниот месец летото со новата заедничка колекција со либанската дизајнерка Сандра Мансур, позната по нејзината сонлива и смела естетика.

Инспирирана од жени уметници и убавината на природата, колекцијата содржи дизајни во природни бои, со рачно изработени детали.

Колекцијата е претставена под името Fleur du Soleil, што значи „Сончоглед“ на француски јазик.

Дизајнерката беше фасцинирана од начинот на кој сончогледите го следат сонцето од ден до ноќ. Сончогледовите силуети ги красат чисти, нежни ткаенини и ја потенцираат вештината на дизајнерката.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСамо еден одличен акцент може да ве направи sвезда на стилот!
Следна објаваLouis Vuitton Resort 2021 колекцијата, пристигна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ