Оливија Палермо …

И покрај фактот дека бројот на пациенти со коронавирус се намалува, дефинитивно не вреди да се запре со носењето опрема за лична заштита.

Но, ако медицинската маска не ви одговара на вас и на вашиот моден стил, ве советуваме да го следите примерот на актерската sвезда Оливија Палермо.

Веќе неколку месеци, оваа модерна девојка демонстрира како можете да носите марама наместо маска. Може да биде свилена или од густ памук. Важно е да биде единствениот светол акцент на стајлингот.

Оливија Палермо сугерира овој одличен додаток да го комбинирате со еднобоен црно-бел комплет кој се состои од маица и миди здолниште.

Симпатично, зар не?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОсвежителен летен десерт: Торта со џин тоник
Следна објаваFleur du Soleil: летна колекција H&M x Sandra Mansour!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ