Како до совршен летн изглед на плажа?

Најважно е да облечете нешто лесно и проsирно. Од кратки пантолони и лесни кошули до романтични комона и кафтани … или летни фустани, изборот е ваш.

За која и модна комбинација да се одлучите заедно со вашиот костим за капење, шапките и плетените тоби се “must have”.

Погледнете како изгледа совршен “beach look” на Instagram …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто не се носи бел градник под бела маица?
Следна објаваЛето во Јавна Соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР