Шапките на Лејди Гага

Препозналива по авангардните облеки, често нарекувана и "Extravaganza Queen", Лејди Гага е голем љубител и на шапките. Ние ги одбравме „најоткачените“.

Есенска елеганција од Oscar de la Renta

Есенската колекција на Oscar de la Renta со многу шармантни модели, прекрасни цветни фустани, одлични потпетици и скапоцен накит. Модели Kate Bogucharskaia, Patricija Motiejunaite,...

Едиторијал | Кара и Фарел

Една од најдобрите модели за оваа година Cara Delevingne и Pharrell Williams, човекот кој стои зад двата најпродавани синглови за оваа година се дел...

Есенската машка колекција од H&M

Каталогот за машката колекција за оваа есен на H&M. Безвремени парчиња со класичен кроj, од твид, волна, карирани дезени и плетки во сини, сиви,...

New Era | Енди Ворхол капи

New Era во соработка со Енди Ворхол фондацијата изработи колекција инспирирана од поп арт. Препознатливите ворхолови камуфлажни принтови и бои од доцните 80ти на...

H&M | Лесна елеганција

Есенската колекција на H&M наменета за бизнис жените, нуди класични парчиња облека, но со нова модерна нота, благодарение на кои без никаков напор ќе...

Vivienne Westwood | есен/зима ’13/’14

Кампањата за новата колекција на Vivienne Westwood за есен/зима '13/'14 фотографирана во Kew градините близу Лондон. Фотограф Jack Pierson, а како модел во кампањата...

Alexander McQueen | модни додатоци есен ’13

Долго време костурските глави биле симбол на зло, но последниве години се голем тренд во модата. Големата љубов на Alexander McQueen кон нив, често...
video

Пенелоп и Моника Круз за Agent Provocateur

Пенелоп и Моника Круз ја дизајнираа колекцијата L'Agent за брендот за луксузна долна облека Agent Provocateur. Во улога на режисер на видео кампањата се...

Есенската колекција на Jeremy Scott за Adidas

Игривост со принтовите и микс од висока и спортска мода е препознатливo во колекциите на Jeremy Scott за Adidas. Погледнете ја колекцијата за оваа...

Miu Miu | Madras чанти

Miu Miu во светли летни тонови  ги презентира новите чанти изработени од Мадрас кожа кои се изложени во Harods стоковната куќа во Лондон. Голем...

Lanvin Petite | Колекција за најмалите

Новата колекција есен/зима '13/'14 за најмалите принцези и хероини од Lanvin. Бундички со животински принт, капути и фустани изработени од истите материјали користени во...