Мммм, нешто убаво се подготвува во кујната на Ирина Тошева: Составени се од два уникатни модели изработени од природни материјали и филувани со шаренило од бои. Ова е рецептот на дизајнерските парчиња што се неодоливо слатки и ќе го заблажат вашиот гардеробер. Обично се вели дека се’ што е слатко дебелее, додека овие модели дополнително ја истакнуваат витката фигура – „Irina’s Sweets“ се апсолутниот избор за овој период! Фотографиите се дело на Žarko Čulić, додека чевлите се од Quiksilver. Уживајте во слаткиот изглед на моделите и внимавајте да не Ви потечат лиги ;)

1

2

3 4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМистични фотографии на девојки со диви животни | Katerina Plotnikova
Следна објаваСлики полни со чувства | Pino Daeni
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР