За минатогодишниот Божиќен излог на Harrods луксузната стоковна куќа, најголемите дизајнерски имиња како Oscar de la Renta, Elie Saab, Donatella Versace изработија фустани инспирирани од Дизни принцезите како Пепелашка, Снежана, Ариел и други. Наскоро се планира аукција на која ќе бидат изложени овие фустани, а собраните средства ќе бидат донирани за децата во Great Osmond Street болницата. Погледнете ги новите дизајнерски Дизни принцези.

1

2

3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлики полни со чувства | Pino Daeni
Следна објаваМини дом со поетичен шарм
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР