По Валентино и Шанел Ви го претставуваме Elie Saab, мајсторот на вечерните фустани, со својата нова пролетна колекција прикажана на модната недела на висока мода во Париз. Женствена, изработена со лесни преубави ткаенини, елегантни силуети и светкави везови.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

17

18

19

20

21

22

23

24

25

28

29

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАнгел со безвременски лик – Тоше Проески
Следна објаваЧетврта нога | Nook Coffee Table
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР