Што се случува кога Вашата полица со книги несреќно ќе заврши врз масичката за кафе? Како од ракав, тоа може да Ви се случи само ако сте студент. Резултатот е иновативен производ на студентот на Кливленд Институтот за уметност, Дејвид Пикет. Развојот на идејата за кафе-масичка со вметната полица за книги му паднала на ум на Пикет во моментот кога неговата полица со книги по пат на несреќен случај слетала на неговата кафе-масичка. Во обид да создаде „четврта нога“ на обичната масичка, постигнатиот дизајн со име Nook Coffee Table плени со едноставност и практичност.

1 (1)

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариска модна недела на висока мода | Elie Saab
Следна објаваНајубавата насмевка на светот
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР