Stradivarius | Летни модни додатоци

Етно мотиви, металик детали, земјени и пастелни тонови во модните додатоци од шпанскиот бренд Stradivarius за ова лето. Голем избор и за дневна и...

Едиторијал | Топло и ладно

Многу сладолед и пастелни облеки од пролетните колекции на врвните дизајнерски куќи во едиторијалот за кинеското издание на Harper's Bazaar. Фотограф Shxpir Huang.      

Едиторијал | Залепени

Чевлите со „полна“ пета, еден од големите трендови оваа сезона во едиторијалот „Залепени“ за Interview Magazine. Микс од стилови, за различни вкусови, од дизајнерските...

Едиторијал | На работ

Футуристички едиторијал „На работ“ со преубавата Martina Dimitrova за магазинот Zinc. Фотограф David Benoliel, пост-продукција Christian Girotto. Шминка и фризура Eliut Tarin и Jennifer...
video

Louis Vuitton | Машки очила за сонце

Новата машка колекција очила за сонце за пролет/лето 2013 од Louis Vuitton е прикажана со краткометражен филм наречен „Зад објективот“ режиран од KT AULETA....
video

Dior во Париската опера

За својата ready-to-wear зимска колекција Dior не води на прошетка низ преубавата "Opéra Garnier" во Париз, со моделите Marie Piovesan, Daria Strokous, Anastasia Ivanova,...

Машки тренд | Берлински гранџ

Уличната уметност, долгите ноќни забави, гранџот и acid house стилот кои го одбележуваат Берлин, се голем тренд. Потребни ви се неколку основни парчиња во...

Машки тренд | Урбано сафари

Покрај јаките бои и дезени во машката гардероба, еден од трендовите за оваа сезона е и сафари изгледот. Многу земјени тонови и природни материјали....
video

Колекција долна облека од Gisele Bundchen

Колекција долна облека со потписот на Gisele Bundchen наречена "Brazilian Intimates" . Одберете меѓу разиграниот леопард принт или најнежната чипка за специјални прилики. Со...
video

Модна ревија со Google

Барате модел на фустан за себе? Google Search, како и обично, ги има сите одговори! Половина минута модна ревија, во продукција на Wieden+Kennedy Tokyo...

Машки тренд | Индиско платно

Со се' поголемите температури, се' повеќе се размислува за „олеснување“ на гардеробата. Оставете ги облеките изработени од тешки, зимски материјали и внесете парчиња од...

Ева Мендес за Vogue Eyewear

Ева Мендес, по Gisele, Daria, Kate, е новото заштитно лице на колекцијата очила за 2013та година на Vogue Eyewear. Различни стилови, за различни вкусови....