Париска модна недела на висока мода | Шанел

Пролетната колекција на Chanel Haute Couture претставена на престојната Модна недела на висока мода во Париз изобилува со твид фустани, костуми, чипка, пердуви и интересни чевли....
video

3.1 Phillip Lim | Машка колекција

Phillip Lim реши на интересен начин да ја претстави својата нова машка колекција пролет/лето 2013 соработувајќи со модниот фотограф Jacob Sutton. Во видеото буквално е...
video

Lady Dior | Епилог

Шестиот дел од серијалот за Lady Dior и прошетката на Marion Cotillard низ црвениот килим во Холивуд и божиќните магични излози на Printemps стоковната во Париз.

Машка улична мода

„Модата се раѓа на улиците.“ Издвоивме неколку изгледи од различни модни центри низ светот, прикажувајќи ви момци кои не се плашат да експериментираат со...

Nasty Gal | Јануарски каталог

Најновиот јануарски каталог на Nasty Gal во кој сите парчиња се секси, шарени и весели. Исполнети со весели бои, неочекувани комбинации на принтови и...

Едиторијал | Феи Феи

Феи Феи Сан е моделка од Кина, која се повеќе се пробива на светската модна сцена. Препознатлива е по совршениот од, веѓи и јаболчници....

RED Valentino | Романтично и женствено

Романтична, цветна колекција пред пролет/лето 2013 од RED Valentino. Розеви палта, цветни здолништа, чевли со панделка и пастелни тонови кои ја прават оваа колекција...

Hussein Chalayan | Ранец со качулка

Иновативен дизајн на ранец со качулка која ќе ве заштити од ветер, снег и дожд. Дизајн на Hussein Chalayan за Urban Mobility линијата на...

Dolce & Gabbana | Море, сонце, љубов

Новата кампања за колекцијата пролет/лето 2013 на Dolce & Gabbana наречена "Море, сонце, љубов" инспирирана од Сицилија и 60тите години, го прикажува собирот на типично...

Модерен чекор | Zohara Tights

Бренд кој произлегува од желбата да се искомбинираат модата и уметноста на еден оригинален начин, е безмалку, Zohara Tights - хулахопки кои имаат уметничка...

Моден тренд | Јака – ланче

Модните блогерки последниве неколку години се покажаа како одлични стилисти и модни критичари и нивното мислење се' повеќе се цени во светот на модата,...
video

Уметност на создавањето | Црвен фустан

 "Уметност на создавањето" е серијал чија цел е прикажување на професиите на луѓето кои сонуваат, остваруваат и работат со голема љубов, далеку од песимизмот...