Препознатлив по мустаќите, тетовираните ракави и одличните модни комбинации, Nick Wooster со години е инспирација за модните гуруа и љубителите на машката мода. Беше моден директор на машката гардероба во Bergdorf Goodman, до пред некое време и креативен директор на JC Penney, редовен на најголемиот моден саем Pitti и не само стилска икона, омилена на уличните модни фотографи туку експерт во модната индустрија. Погледнете го неговиот стил.

1

2

3

Nick-Wooster

12

5

6

7

13

14
9

10

11

 

16

17

18

streetfsn by Nam

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдиторијал | Дигитална љубов
Следна објаваТарот-картите на Толкин
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР