Едиторијал | Дигитална љубов

Прекрасната Мила Јовович во друштво на Daft Punk, кои по мегахитот "Get Lucky" често се дел од едиторијалите на модните магазини. Овој пат во...

Supreme | есенска колекција капи

Колекцијата капи на Supreme за оваа есен. Голем избор за сечиј вкус. И покрај неколкуте продавници во Њујорк, Лос Анџелес, Лондон и Токио, интересно...

Дизајнерски Дизни принцези

За минатогодишниот Божиќен излог на Harrods луксузната стоковна куќа, најголемите дизајнерски имиња како Oscar de la Renta, Elie Saab, Donatella Versace изработија фустани инспирирани...

Слатка мода | „Irina’s Sweets“

Мммм, нешто убаво се подготвува во кујната на Ирина Тошева: Составени се од два уникатни модели изработени од природни материјали и филувани со шаренило од...

Втор дел | Глобална улична мода

Барселона, Братислава, Мексико, Токио, Оукленд, Рио де Женеиро се само дел од градовите од кои ви го претставуваме вториот дел од уличната мода. Инспирирајте...

Моден тренд | Мали обетки

Малите обетки се ситен детал, но голем тренд. Бидете креативни. Играјте си и комбинирајте. Букви, броеви, срциња, костури, во златна или сребрена варијанта...изборот е...

Прв дел | Глобална улична мода

„Модата се раѓа на улиците.“ Во два дела ќе ви претставиме фотографии од разни градови, кои можеби не се модни центри, но имаат одличен...
video

Marc Jacobs | На состанок со Хани

Кампањата за најновиот женски парфем на Marc Jacobs, наречен Honey, со американскиот модел Kaylan Morgan. Слатко видео, како и самиот парфем,  од убав летен ден...

PULL&BEAR | есен/зима ’13/’14

Новата колекција на Pull&bear за есен/зима '13/'14 со спортска, панк и гранџ нота. Големи џемпери, спортски и тексас јакни, карирани кошули и здолништа. Одберете...

Машки тренд | Тексас шорцови

Тексас панталоните се дел од нашето секојдневие и едно од најосновните парчиња во гардероберот. Шорц варијантата покрај неопходно е и трендовско парче во машката...
video

Valentino | Есен/зима ’13/’14

Преубав краток филм, дел од кампањата за колекцијата есен/зима '13/'14 на Valentino, снимен од Inez & Vinoodh. Модели Sam Rollinson, Tamara Weijenberg, Kati Nescher,...

Шапките на Лејди Гага

Препозналива по авангардните облеки, често нарекувана и "Extravaganza Queen", Лејди Гага е голем љубител и на шапките. Ние ги одбравме „најоткачените“.