Фото-архива | Марк Шо

Марк Шо е познат американски моден фотограф на славни личности во 50тите и 60тите години на XX век.  Тој работел за Life magazine во...

Безвременскиот Сааб

„Јас не сум само моден дизајнер, јас имам визија на еден претприемач, бизнисмен.“ – Ели Сааб Тоа може да го рече повторно, бидејќи денес, 46-годишниот либиец води...

Пикасо како моден советник | Eugenio Recuenco

Пабло Пикасо - еден од најголемите мајстори на уметноста во XX век, создавач на врвни и неповторливи дела е инспирација за многумина. Инспирација од...

Џемпери од кучешко влакно

Doume Jalat-Dehen изработува џемпери, чорапи и капи од кучешко влакно. Погледнете ја серијата фотографии од Erwan Fichou каде што гордите сопственици носат џемпери од...
video

Pull&Bear | Кампања пролет/лето ’13

Simone Nobili, Valerija Sestic, Daniela Braga и Justin Barnhill се дел од новата кампања на Pull&Bear за колекцијата пролет/лето '13 снимена на Канарските Острови. Музиката...
video

Kenzo Resort 2013

По интересната кампања за колекцијата пролет/лето 2013, приказната продолжува за колекцијата Kenzo Resort 2013 со изработката на ова видео наречено "Electric Jungle". Анимација Natalia Stuyk,...
video

Louis Vuitton | Вежби со стил

Louis Vuitton по успешната соработка во 2008ма година со Stephen Sprouse, за својата нова колекција марами пролет/лето 2013 соработуваа со тројца светски улични уметници,...
video

Jennifer Lawrence за Miss Dior

За заштитно лице на новата кампања на Miss Dior за пролет/лето 2013 е одбрана добитничката на Златен Глобус и Оскар Jennifer Lawrence позирајќи со...

Хартија – медиум за уметничко изразување | Zoe Bradley

При крајот на зимата добро е да се види сончев ден кој ќе Ве расположи и продавници полни со пролетните колекции кои Ве потсетуваат...

Петта Авенија | Големи книжевни моменти

Geek is chic оваа сезона: нурнати во големите дела на Пруст, Кафка, Орвел, Дикенс и Киплинг, Bergdorf Goodman создава концепт на инспирација на враќање...

Модни изгледи од филмови

Интересна серија фотографии со модни изгледи инспирирана од ликови од познати филмови како Marty McFly, Gordon Gekko, Blues Brothers, Forrest Gump и други, изработена...

Vanessa Paradis за H&M Conscious

Француската убавица Vanessa Paradis е новото заштитно лице за пролетната "conscious" колекција на H&M. Прекрасни цветни мотиви на парчиња изработени од органски памук и...