Zara TRF | есен/зима ’13/’14

Три другарки подготвени да ги „освојат“ улиците со својот стил е темата на новата кампања на TRF линијата на Zara за есен/зима '13/'14. Микс...
video

Robert Pattinson за Dior Homme

Нецензурираната верзија на краткиот филм за новиот Dior Homme парфем во режија на Romain Gavras во кој се појавуваат британскиот актер Robert Pattinson, придружен од...

Најслатката кампања за очила

Секоја кампања во која се појавуваат деца е слатка и интересна, а тоа одлично го искористи Karen Walker за презентација на својата најнова колекција...
video

Приказната за Deathigner

Интересна приказна за преслаткиот мал Grim Reaper со голема страст за моден дизајн. Анимација изработена од тим студенти од Националниот Универзитет за уметност во...

Модна илустрација со листови

Мода со листови е проект на малезиската графичка дизајнерка Tang Chiew Ling, позната по минимализмот и миксот од илустрација со разни други предмети. Погледнете...

Vans и New Era за Kenzo

За оваа есен Kenzo и калифорнискиот бренд за обувки Vans ја продолжија соработката и изработија колекција од 6 унисекс модели на патики, со цени...

Модна икона | Nick Wooster

Препознатлив по мустаќите, тетовираните ракави и одличните модни комбинации, Nick Wooster со години е инспирација за модните гуруа и љубителите на машката мода. Беше...

Едиторијал | Дигитална љубов

Прекрасната Мила Јовович во друштво на Daft Punk, кои по мегахитот "Get Lucky" често се дел од едиторијалите на модните магазини. Овој пат во...

Supreme | есенска колекција капи

Колекцијата капи на Supreme за оваа есен. Голем избор за сечиј вкус. И покрај неколкуте продавници во Њујорк, Лос Анџелес, Лондон и Токио, интересно...

Дизајнерски Дизни принцези

За минатогодишниот Божиќен излог на Harrods луксузната стоковна куќа, најголемите дизајнерски имиња како Oscar de la Renta, Elie Saab, Donatella Versace изработија фустани инспирирани...

Слатка мода | „Irina’s Sweets“

Мммм, нешто убаво се подготвува во кујната на Ирина Тошева: Составени се од два уникатни модели изработени од природни материјали и филувани со шаренило од...

Втор дел | Глобална улична мода

Барселона, Братислава, Мексико, Токио, Оукленд, Рио де Женеиро се само дел од градовите од кои ви го претставуваме вториот дел од уличната мода. Инспирирајте...