Burberry Prorsum | модни додатоци есен/зима ’13/’14

Многу луксуз и гламур во новата колекција модни додатоци на Burberry Prorsum за оваа есен/зима. Луксузна кожа, леопард принтови, свилени марами, паричници со нитни......

Nike Sportswear за оваа есен/зима

"Tech Pack" е името на кампањата за новата колекција од Nike Sportswear, фокусирана пред се на удобноста и практичноста. Погледнете.

Модни трендови за есен/зима ’13/’14

Сезоната есен/зима '13/'14 ни нуди микс од трендови, некои како продолжување од минатата година, други  стари и заборавени, кои доаѓаат како вистинско освежување на...
video

Никол Кидман за Jimmy Choo

Прекрасната холивудска актерка Никол Кидман е заштитно лице за новата кампања на Jimmy Choo за есен/зима '13/'14. Погледнете го промотивното видео.
video

Жизел пее за H&M

Супермоделката Gisele Bundchen во новата кампања за H&M снимена на улиците на Лондон, со парчиња од колекцијата есен/зима пеејќи ја "All day and all...
video

Agent Provocateur | Контролирај се!

Кампањата за новата колекција есен/зима '13/'14 на Agent Provocateur во режија на John Cameron Mitchell, инспирирана од спотот на George Michael за песната Too Funky....

Zara TRF | есен/зима ’13/’14

Три другарки подготвени да ги „освојат“ улиците со својот стил е темата на новата кампања на TRF линијата на Zara за есен/зима '13/'14. Микс...
video

Robert Pattinson за Dior Homme

Нецензурираната верзија на краткиот филм за новиот Dior Homme парфем во режија на Romain Gavras во кој се појавуваат британскиот актер Robert Pattinson, придружен од...

Најслатката кампања за очила

Секоја кампања во која се појавуваат деца е слатка и интересна, а тоа одлично го искористи Karen Walker за презентација на својата најнова колекција...
video

Приказната за Deathigner

Интересна приказна за преслаткиот мал Grim Reaper со голема страст за моден дизајн. Анимација изработена од тим студенти од Националниот Универзитет за уметност во...

Модна илустрација со листови

Мода со листови е проект на малезиската графичка дизајнерка Tang Chiew Ling, позната по минимализмот и миксот од илустрација со разни други предмети. Погледнете...

Vans и New Era за Kenzo

За оваа есен Kenzo и калифорнискиот бренд за обувки Vans ја продолжија соработката и изработија колекција од 6 унисекс модели на патики, со цени...