Mike Frederiqo, дизајнерот кој ги претстави познатите музичари, дизајнери и познати лица во Sponge Bob ликови, овој пат со нов проект, рекреирајќи ги логоата на познатите модни куќи со ликот на основачите. Погледнете ги Marc Jacobs, Ralph Lauren, Vogue, Yves Saint-Laurent, Louis Vuitton и Chanel.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМонохроматски фотографии | Gabriele Croppi
Следна објаваДенес е Светскиот ден на насмевките!
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР