Холандскиот илустратор Mike Frederiqo инспириран од цртаниот лик Sponge Bob SquarePants претставил неколку модни икони притоа внимавајќи на нивната препознатлива облека, модни додатоци, па дури и тетоважи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Прекрасна патка
Следна објаваПодарете љубов и помогнете некому!
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР