video

Paul Smith | долна облека есен/зима ’13/’14

За својата нова рекламна кампања во режија на Sébastien Montaz-Rosset, бестрашните модели Antoine Moineville и Tancrède Melet во новата долна облека од Paul Smith за...

Моден тренд | Мопс принт

Малите мопсови и нивните препознатливи преслатки фацијални експресии се must have принтови за оваа сезона. Без разлика дали се фотографии или цртежи, тие се...

Гостување на Мартин Робертс | Осми Моден Викенд Скопје

Како дел од осмото издание на Моден Викенд Скопје организаторите најавуваат бизнис проект кој ќе вклучува предавање од светски признатиот Мартин Робертс, професионалец со...

Dress code за дами

Еден фустан треба да биде доволно тесен за да покаже дека сте жена и доволно широк, за да покаже дека сте дама. - Edith Head Начинот...

Логоа со модни ликови

Mike Frederiqo, дизајнерот кој ги претстави познатите музичари, дизајнери и познати лица во Sponge Bob ликови, овој пат со нов проект, рекреирајќи ги логоата...
video

Жените во паралелен универзум…

Филмскиот режисер Luke Gilford не носи во паралелен универзум каде што жените не стареат и носат само Prada. Футуристичкиот краток филм е изработен со...

Модна ревија за миленици

Во организација на "The International Cat Association" во Њујорк викендов се одржа модна ревија за миленици наречена Kitty CATure Feline & Canine Fashion Show....

Francisco Lachowski | Бразилски шармер

Francisco Lachowski е бразилски модел на 22 годишна возраст. На листата на топ модели е на 25тото место. Со манекенство започнал да се занимава...

Париска улична мода

По Њујорк и Милано, ви ја претставуваме париската улична мода. Французинките се препознатливи по својот ноншалантен стил и лежерност, кој е често „копиран“ и...
video

Hermès | Апликација за врзување марами

За сите љубители на свилените марами, луксузната француска куќа Hermès, презентираше мобилна апликација наречена "Silk Knots" која може да ја користите на вашиот iPhone или iPad...

Едиторијал | Close-up

Crystal Renn во едиторијалот Close-up за октомврискиот број на Vogue Paris, носејќи накит од Bulgari, Boucheron, Cartier и Dior Joaillerie. Фотограф Thomas Lagrange.

Accessorize | Модни додатоци за оваа есен/зима

Препознатливиот англиски аристократски гламур во новата колекција модни додатоци есен/зима '13/'14 на Accessorize. Преубави торби, луксузни ѓердани и нараквици, креативни прстени и други шик...