Долго очекуваната колекцијата на Isabel Marant за H&M, од 14ти ноември ќе биде достапна во одредени продавници, како и онлајн. Во кампањата како модели се појавуваат Milla Jovovich, Saskia de Brauw, Alek Wek, Daria Werbowy, Devon Aoki, Clement Chabernaud,Guillaume Macé, Niels Schneider и Christopher Owens.

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСоздавање бебе преку магија | Anthony Stuart
Следна објаваБоемскиот шарм на Париз | Hotel Verneuil
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР