Креативноста нема крај. После серијата фотографии „Како се прави бебе?“ сега Ви претставуваме нова серија фотографии овојпат насловена како „Магично шоу“. Anthony Stuart облечен како магионичар кој за свој асистент ја има својата сопруга и во шест лесни чекори со магија тие го добиваат своето најмило, облечено како зајче. Еден, два, три… па љубовта е магија, зар не? Магија, но наместо зајче од шешир… излегува слатко бебе од стомакот на избраницата на Stuart. Прекрасно.

1

2

3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо земјата на чудата | Queenie Liao
Следна објаваIsabel Marant за H&M
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР